KORZAR.SME.SK: Na Luniku je zima aj takým, čo platia

Na známom sídlisku sa všetci boja, že príde tuhá zima. Už teraz doma bez dodávok elektriny drkocú  zubami aj takí nájomníci a odberatelia, ktorí si poctivo platili všetky faktúry.

Starosta Ladislav Šaňa a pracovníci miestneho úradu každý deň bojujú s nespokojnými nájomníkmi z Hrebendovej ulice. „Darmo im vysvetľuje, že byty patria mestu a správcom je bytový podnik, že my o ničom nerozhodujeme, že mesto nás jednoducho vynechalo z hry. Elektrárne prišli a vypli celé sídlisko. Akurát nám poslali e­mail,“ rozhadzuje rukami starosta.

Prednosta miestneho úradu Ladislav Petráš nechápe, prečo mesto nepredĺžilo zmluvy s nájomníkmi, ktorí platia za služby spojené s bývaním, formou osobitného príjemcu. Pritom mesto vypláca dávky v hmotnej núdzi touto formou 341 obyvateľom sídliska. „Je to bludný kruh,“ hovorí Petráš.

„Elektrárne tvrdia, že nemôžu obnoviť dodávky a uzavrieť zmluvu s odberateľom, ktorý nemá nájomnú zmluvu, navyše, keď rozvody vo vlastníctve mesta sú v dezolátnom stave. Mesto vyhlasuje, že do vzťahu medzi odberateľom a distribútorom nemôže vstupovať a rozvody na Hrebendovej už nemá vo vlastníctve. A tak to ide dokola, kým sa niečo vážne nestane.“


Čítajte viac: KORZAR.SME.SK: Na Luniku je zima aj takým, čo platia (21.10.2010)