SITA/TASR/KORZAR.SME.SK: Podľa ministra vnútra D. Lipšica je neprijateľné, aby ľudia, ktorí platia dane, financovali aktivity, na ktoré nemajú žiadny vplyv.

Minister vnútra Daniel Lipšic po návšteve Žehry tvrdí, že treba meniť zákon o obecnom zriadení. Pri dlhodobom zneužívaní samosprávnych oprávnení ich chce obmedziť, alebo zlúčiť, či rozdeliť obce.
„Sú tu mnohé podozrenia z veľmi netransparentného nakladania s finančnými prostriedkami. Títo ľudia platia dane a mnohé veci z vlastných peňazí financujú. Financujú zadarmo odber vody, financujú zrejme fiktívne aktivačné práce, financujú obrovské odmeny poslancov samosprávy a starostovi,“ uviedol po návšteve rómskej osady v Žehre a stretnutí s členmi združenia Nová Žehra minister vnútra Daniel Lipšic.

Podľa ministra je neprijateľné, aby ľudia, ktorí platia dane, financovali aktivity, na ktoré nemajú žiadny vplyv. Minister uvažuje o novelizácii zákona o obecnom zriadení, aby v prípade dlhodobého zneužívania samosprávnych oprávnení, mohli byť tieto obmedzené a mohlo by prísť k zlúčeniu, prípadne rozdeleniu obce.

Čítajte viac: SITA/TASR/KORZAR.SME.SK: Lipšic chce pre zneužívanie peňazí v samosprávach meniť zákon (21.10.2010)