PRAVDA.SK: Slezák: Ak sa osada nezbúra, na Slovensku sa nedá naplniť zákonPlavecký Štvrtok je rozdelený na rómsku a nerómsku časť, na ľudí, čo podporujú starostu Ivana Slezáka a na tých, čo spísali petíciu za jeho odvolanie. Hlavným problémom je nelegálne postavená rómska osada, ktorá je postavená na vysokotlakovom plynovom potrubí, a starosta ju chce dať zbúrať. Ak sa tak nestane, podľa starostu sa na Slovensku nedá naplniť zákon.
Starosta v online rozhovore s čitateľmi Pravda.sk zdôraznil, že vyriešiť problém s nelegálnou osadou v obci bude ťažké. Ide totiž o veľkú skupinu neprispôsobivých občanov, v osade žije takmer šesťsto ľudí. Navyše podľa starostu bude potrebné vyriešiť, kam týchto občanov premiestniť. "Požiadavka ľudí z osady je jasná - dom za dom. Je to však neakceptovateľné, to by si potom každý mohol postaviť kdekoľvek nedovolenú stavbu a obec by mu musela postaviť nový dom," povedal Slezák.

Celý proces podľa starostu sťažujú aj mimovládne organizácie. "Na tento náš postup reaguje mnoho aj mimovládnych organizácii z celej Európy, ktoré prekvalifikovali tento proces na násilné vysťahovanie občanov," povedal Slezák. Priznal, že tlak mimovládnych organizácií je veľmi silný. "Tie chránia záujmy len jednej skupiny občanov, ktorá je neprispôsobivá a do tohto stavu sa dostala sama."

Čítajte viac: PRAVDA.SK: Slezák: Ak sa osada nezbúra, na Slovensku sa nedá naplniť zákon (10.11.2010)