SITA/AKTUALNE.SK: Maticu v Púchove rozpustili. Poškodzovala dobré meno

Výbor Matice slovenskej v stredu zastavil činnosť Miestneho odboru Matice slovenskej v Púchove a rozpúšťa ho. Informoval o tom predseda Matice slovenskej Jozef Markuš.

Podľa neho púchovský odbor poškodzoval dobré meno Matice slovenskej a jej záujmov, porušil základný cieľ Matice slovenskej a jej základné úlohy sformulované v preambule jej stanov.

Predseda Miestneho odboru Matice slovenskej v Púchove Marián Mišún je prekvapený, nevidí oprávnený dôvod na rozpustenie odboru a obvinenia odmieta. "Všetky moje aktivity boli plne v súlade so stanovami," tvrdí.

V apríli Rádio Expres upozornilo, že predseda miestneho odboru Matice slovenskej v Púchove Marián Mišún figuruje na kandidátke strany Mariána Kotlebu Naše Slovensko. Podľa Expresu Mišún na mítingoch nazýva Rómov "asociálnymi cigánskymi parazitmi".

Voči fungovaniu Mišúnoveho miestneho odboru sú vo vedení Matice veľmi negatívne postoje. Matica voči Mišúnovi dokonca podala trestné oznámenie, za zneužívania svojho mena na propagáciu aktivít, ktoré "podnecujú k rasovej neznášanlivosti".

Čítajte viac: SITA/AKTUALNE.SK: Maticu v Púchove rozpustili. Poškodzovala dobré meno (3.11.2010)