Richard Sulík (SAS) na tému rómskej problematiky

S odstupom času o svojho zvolenia bol predseda Národnej rady SR a predseda SaS online na portáli aktualne.sk, kde sa okrem iného vyjadroval aj k rómskej problematike:

Otázka: Kam smeruje Vasa politicka strana SaS v rieseni romskej otazky? Vsak mame dost vzdelanych romov s vysokoskolskym vzdelanim a nedate im sancu sa realizovat na Ministerstvach alebo inych statnych organov. Ved je to hanba. Vysvetlite mi ako je mozne ze romsku otazku riesia znova neromovia bez Kval??

Richard Sulík: Rómska problematika je mimoriadne komplexná a náročná a verím, že v tomto volebnom období dôjde aspoň k čiastočným riešeniam.

Otázka: Pan Sulik, skoro kazdy den su zverejnovane pripady utokov neprisposobivych na bezbrannych ludi. Je nadej,ze by sa tym vlada zacala serioznejsie zaoberat? Pretoze, ak si min. Lipsic nevie rady s jednou neprisposobivou rodinou v Malackach, aku sancu na pokojny zivot maju ludia napr. na vychode.

Richard Sulík: Žiaľ, máte pravdu. Rómovia sú vážny problém v našej spoločnosti a ešte tento rok chceme predložiť konkrétne návrhy riešení.

Prevzaté z:  AKTUALNE.SK: Sulík online: Euroval 2 SaS nepodporí. Definitívne (3.05.2011)